About Image
Hakkımızda

2013'ten Beri

En Etkileyici
Çözümleri Sunuyoruz

"Mekanet" ismi, "ağırbaşlı, oturaklı" anlamlarını taşır.

Bu özel isim seçimi, mühendislik alanındaki faaliyetlerimizi vurgular ve kurumsal kimliğimizin temel bir değerini oluşturur. Yıllar boyunca, sektörde güvenilir ve yenilikçi çözümler sunma misyonumuzla gelişimimizi sürdürdük.

Güçlü bireysel deneyimlerin ışığında, Mekanet Enerji, 2013 yılında Fahri ORAK tarafından kuruldu. Fahri ORAK'ın serbest çalışabilme arzusu ve enerji sektöründeki güçlü bilgisiyle hareket eden şirket, özellikle turbo makinelerin enerji sektöründeki kontrol sistemleri mühendisliği, devreye alma işlemleri alanlarında uzmanlaşmıştır. Mekanik Süpervizorler sayesinde aynı sektörün mekanik alanında da hizmet imkanı sunabilmiştir.

Kuruluşumuzdan bu yana, Mekanet Enerji, kontrollü büyüme ve kalite odaklı hizmet anlayışıyla sektörde önemli bir konum elde etti. Özellikle turbo makinelerin enerji sektöründeki kullanımında, başta MAN Diesel Turbo turbinleri olmak üzere GE, Siemens, Rolls Royce ve SOLAR turbinleri gibi öncü markalarla birçok başarılı projeye imza attık. Bu süreçte edindiğimiz deneyim ve uzmanlık sayesinde, sektördeki yeteneklerimizi sürekli olarak genişletiyor ve müşterilerimize en üst düzeyde hizmet sunma taahhüdümüzü sürdürüyoruz. Mekanet Enerji olarak, gelecekteki projelerde de müşteri memnuniyetini sürdürme kararlılığımızı koruyoruz.

2022 yılında Otomasyon alanında genişleme kararı alan Mekanet Enerji, özellikle gıda sektöründe öne çıkan firmalarla stratejik işbirlikleri kurarak yeni başarı hikayelerine imza atmıştır. Bu kapsamda, dinamik ve uzman bir ekip oluşturmuş, sektöre katkı sağlamak, birikmiş deneyimleri yetenekli mühendislere aktarmak ve Mekanet Ailesi olarak hem mevcut hem de yeni faaliyet alanlarında daha fazla başarıya imza atmayı hedeflemektedir.

Gelişime Açıklık

Sürekli öğrenmeye ve gelişime açık olmak, yeniliklere adapte olma konusundaki kararlılığımızı yansıtır.

Dürüstlük

İş etiği ve profesyonellikle uyumlu olarak dürüstlük ilkesine bağlılığımız, güvenilir bir ortam oluşturmamıza katkı sağlar.

Güvenilirlik

Müşterilerimize, iş ortaklarımıza ve çalışanlarımıza karşı güvenilir ve sorumluluk sahibi olma prensibi, işimizin temel taşıdır.

Yenilikçilik

Sürekli olarak yeni çözümler ve teknolojiler geliştirme konusundaki tutkumuz, sektörde öncü olma hedefimizi destekler.

Bu değerler, Mekanet Enerji olarak iş yapış tarzımızı belirler ve başarılarımızın temelini oluşturur.

Milestonlar

2009
MAN Diesel & Turbo PrimeServ İş Birliği

2009 yılından bu yana dünya genelinde (Norveç, Cezayir, Suriye, Libya, Almanya, İtalya, İspanya, Fransa, Lübnan, Azerbaycan, Trinidad & Tobago, Mozambik ve Gürcistan gibi birçok ülkede) başarılı bir şekilde kompresör ve elektrik jeneratörleri kurulumu, bakımı ve THM Gaz Türbini montajı, devreye alma ve bakım faaliyetleri gerçekleştirildi.

2013
Mekanet Enerji'nin Kuruluşu

Şirket, 2013 yılında kuruldu ve enerji sektöründe faaliyetlerine başladı.

2022
Gıda Sektörüne Adım Atış

Şirket, otomasyon alanında gıda sektörüne giriş yaptı. Hollanda merkezli iAUTOMATION ve SELO Food Technologies gibi önemli firmalarla iş birliği sağlandı.

2023
MEDOIL Projesi Tamamlandı

Hollandalı iş ortakları ile birlikte MEDOIL Projesi başarıyla tamamlandı.

2024 - …
Enerji Sektörü ve Otomasyon

Enerji Sektörü ve Otomasyon alanındaki faaliyetler devam etmektedir. Gelecekteki hedefler ve başarılar için heyecanla bekleniyor.

Yönetim ve Mekanet Ailesi

Fahri Orak

Kurucu

Fahri ORAK, şirketimizin kurucusu olarak, güçlü referansları ve geçmişteki çalışma deneyimleri ile Mekanet Enerji'yi enerji sektöründe vazgeçilmez bir adres haline getirdi. Otomasyon projelerini başarıyla yönetme kapasitemiz ve dinamik ekibimiz, sektöre ilk adımımızı atar atmaz gelecekteki başarıları şimdiden öngörülebilir kıldı. Şirketimiz, enerji sektöründeki yerini sağlamlaştırarak, sektörde önemli bir konuma ulaştı.

Mekanet Ailesi

Uzmanlık ve Takım Ruhu
Dinamik Çözümler

Mekanet Enerji olarak, geniş ve deneyimli ekibimizle

Geniş bir uzmanlık yelpazesi sunan Mekanet Enerji Ailesi, deneyimli süpervizörlerden yeni mezun mühendislere kadar uzanan dinamik bir takımdır. Mükemmel sonuçlar elde ederken, sektöre değerli insan gücü kazandırma misyonumuzu sürdürüyoruz.

Ekibimiz; Elektrik Elektronik ve Makina Mühendisleri, Mekanik Süpervizörler, Kontrol Sistemleri ve Devreye Alma Mühendisleri, Teknik Şefler ve Eğitmenler, Proje Yöneticileri ile Genel İdari Yönetimden oluşmaktadır. Deneyim ve yeniliğe açıklıkla her zorluğu aşma iddiamızı koruyoruz.

Team images
Fikir - Planlama - Strateji

İşinizi Büyütmek için
Daha İyi Çözümler